top of page

کشورهایی با چندین زبان رسمی

در بحث آموزش به زبان مادری با این پرسش روبرو می شویم که آیا در دنیا کشوری وجود دارد که بیش از یک زبان آموزش داده شود، در پاسخ باید گفت نه تنها کشورهای زیادی وجود دارند که بیش از یک زبان را آموزش می دهند بلکه کشورهای زیادی هم هستند که بیش از یک زبان رسمی دارند. در اینجا به معرفی برخی از کشورهایی که سه زبان رسمی و یا بیش از سه زبان رسمی دارند پرداخته ایم.

کشورهایی با سه زبان رسمی در کشورهای بلژیک، بوسنی هرزگوین و پاپوآ گینه نو، سه زبان رسمی وجود دارد. در کشور بلژیک، زبانهای فرانسوی، آلمانی و فلاندرز، رسمی هستند. در بوسنی و هرزگوین نیز زبانهای بوسنیایی، کرواتی و صربی، رسمی می باشند. پاپوآ گینه نو هم کشوری سه زبانه است و زبانهای توک پیسین، هیری موتو و انگلیسی، در این کشور رسمیت دارند.


کشورهایی که چهار زبان رسمی دارند چهار کشور در جهان وجود دارند که ۴ زبان رسمی را بکار می برند. این چهار کشور عبارتند از اتریش، سنگاپور، اسپانیا، سوئیس. زبانهای رسمی در اتریش، چهار زبان آلمانی، اسلوونیایی، کرواتی و مجارستانی هستند. در سوئیس نیز زبانهای آلمانی، فرانسوی، ایتالیایی و رومانش، رسمی می باشند. در سنگاپور هم چهار زبان ماندارین، انگلیسی ، مالایی و تامیل رسمیت دارند.


کشوری با یازده زبان رسمی جالب است بدانید که یکی از کشورهای جهان ۱۱ زبان رسمی دارد. کشور آفریقای جنوبی با زبان های آفریکانس، انگلیسی، اندبله، تسوانا، وندا، خوسا، زولو، سوتو شمالی، سوتو، سوآزی، تسونگا اکنون تنها کشور ۱۱ زبانه جهان است.


کشوری با شانزده زبان رسمی در طی تحقیقات انجام شده در مورد زبان های رسمی جهان نکته جالب توجه دیگری نیز مشاهده شد. در جهان کشوری وجود دارد که شانزده زبان رسمی دارد. این کشور، کشور هند است که دومین کشور پر جمعیت جهان به شمار می آید. زبان های هندو، کشمیری، مراتی، انگلیسی، مالایالام، پنجایی، تامیل، تلوگو، اردو، کانادها، آسام، سانسکریت و سندی بنگالی، گجراتی و اوریا شانزده زبان رسمی کشور هندوستان هستند.


کشوری با سی و هفت زبان رسمی حال که با حقایقی در مورد زبان ها و کشورها آشنا شدید، جالب است بدانید که کشور بولیوی دارای ۳۷ زبان رسمی است.

0 comments
bottom of page